Що чекає кожного українця та які суми потрібно буде віддавати з алсної зарплати

Пенсійна реформа ще проявить себе: українців "нокаутували" шаленими цифрами, віддаватимемо останнє
Український уряд готує нову пенсійну реформу. Вона повинна запрацювати вже з 2021 року.

Про це йдеться в законопроекті Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.

Суть реформи полягає у тому, що зміняться правила накопичення та виплат пенсій. Зокрема, уряд пропонує ввести примусову накопичувальну пенсію. Після такого нововведення спочатку кожному українцю, який працює, потрібно буде відкладати по 2% з кожної зарплати. Щороку показник буде збільшуватися на 1%, поки не виросте до 10%. Усі громадяни, які працюють будуть перераховувати ці 10% з щомісячного доходу на спеціальний накопичувальний рахунок. 

Кожен працюючий громадянин зможе самостійно заробити на забезпечену старість завдяки кільком виплатам. В уряді вважають, що це допоможе врятувати громадян від бідної старості.

У Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку готують документи для успішного впровадження другого рівня пенсій. Варто зазначити, що окремі рахунки будуть непідвладні уряду. Керувати новим фінансовим напрямком будуть незалежні фахівці.

Така реформа, за словами голови НКЦПФР Тимура Хромаєва, гостро необхідна в нашій країні. Оскільки солідарна система (всі працюючі громадяни забезпечують пенсіонерів. – Ред.) Вже через 10-15 років зіткнеться з величезними проблемами через погіршення демографічної ситуації. 

Вже зараз очевидно, що солідарна система пенсій не справляється з забезпеченням пенсіонерів. Але з іншого боку, законопроект передбачає досить вагомі за розміром внески учасників (до 10% від доходу). Банкіри вважають, що звикли до регулярних криз і девальвації гривні українці навряд чи з радістю сприймуть таку перспективу.