Українцям, яким нараховано субсидію на комунальні послуги, але в листопаді-грудні платіжка за електрику і тепло прийшла без її урахування, радять сплатити обов'язковий платіж, який вказано у квитанції. Затримку з появою змінених сум пояснили перерахунком.

Про це розповів генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко. Він пояснив відсутність у платіжках субсидії необхідністю провести її перерахунок із урахуванням змін оплати в неопалювальний і опалювальний періоди.

За словами Музиченко, оскільки в неопалювальний і опалювальний періоди розміри платежів різні, розрахунок субсидії здійснюється окремо. "Всі домогосподарства, які зверталися за субсидією протягом неопалювального періоду і за станом на початок жовтня у них вона була призначена, на сьогодні відбувається її перерахунок на зимовий період", – пояснив він.Чиновник порадив одержувачам субсидії, які переконані в її отриманні, але не знають розміру, оплатити вартість комуналки, яка була вказана в платіжці в попередньому місяці. "Якщо в серпні, вересні була оформлена субсидія і ваш платіж склав 10%, що становило 250-400 гривень, потрібно цю суму заплатити, а субсидія буде розрахована заднім числом і ви отримаєте (субсидію. – Ред.) у наступній платіжці", – пообіцяв Музиченко.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Варто нагадати, що в Україні в зв'язку зі стартом опалювального сезону Мінсоцполітики спростило правила для отримання субсидії, переклавши роботу зі збору інформації на управління соцзахисту населення. У ряді регіонів у листопаді українцям прийшли платіжки за комунальні послуги без вказівки розміру субсидій через некоректну роботу програмного забезпечення.

Якщо субсидію на комунальні послуги нараховано, але в листопаді 2018-го платіжка за газ і тепло прийшла без її урахування, допомогу все одно нарахують. Її наявність і розмір можна перевірити в реєстрі субсідіантов.