З 1 грудня виросли всі можливі види соціальної допомоги. Їх зростання очікується і протягом наступного року через зростання прожиткового мінімуму

У першу чергу зростає мінімальний розмір допомоги по вагітності та пологах. При стандартній декретній відпустці в 126 днів збільшуються виплати до 2017 гривень.

А в грудні наступного року очікується підвищення до 2207 гривень. Також планується збільшення допомоги для дітей, над якими встановили опіку чи піклування – для дітей до шести років вона складе 3253, а для дітей від 6 до 18 – 4054 гривні.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
 
Самотні матері отримуватимуть сто відсотковий прожитковий мінімум. Для дітей до 6 років вони отримують 1626 гривень, з 6 і до 18 – 2027 гривень, а з 18 до 24 років – до 1921 гривень.

Також планується збільшення аліментних виплат. Максимальний розмір тимчасової державної допомоги для мам, чоловіки яких ухиляються від сплати аліментів, складає 1 626 гривень.

Також з 1 грудня збільшиться мінімальна пенсія. Її розмір становить 1497 гривень.

Раніше ж повідомлялося, що в Кабміні придумали, що зробити з тими, хто не виплачує борги з аліментів. Відтепер, тих українців, які мають заборгованості по виплатах аліментів, будуть працевлаштовувати, щоб було що стягувати в майбутньому.

Відзначається, що на сьогоднішній день вже відкрито понад 100 тисяч виконавчих проваджень по аліментах, виплата яких не здійснюється через те, що у боржника немає майна або постійного місця роботи.

Для вирішення цієї проблеми в Міністерстві юстиції України та Державній службі зайнятості планують підписати Меморандум про співпрацю з метою працевлаштування осіб, які мають борги із виплати аліментів.

Також нагадаємо, що в цьому році збільшилися мінімальні аліменти – з 50 до 100 відсотків прожиткового мінімуму. З грудня їх розмір також збільшиться.