В Україні хочуть ввести систему, яка дозволить українцям вільно вибирати банки, і при цьому не зажадає від бухгалтерів зайвої роботи.

Міністерство фінансів і Національний банк України (НБУ) почали процес скасування зарплатних карткових проектів.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

Він нагадав, що суть цього явища полягає в тому, що підприємство і банк домовляються про виплату зарплати, не питаючи думку співробітників. Тобто, їм просто вказують на картку якого банку вони будуть отримувати гроші.

“Насправді, згідно із законом співробітники мають право самостійно вибирати банк. Але на практиці, якщо хтось вибирає інший банк, бухгалтери змушені для таких виплат формувати окремі платіжки. Тому працівникам найчастіше в такому виборі просто відмовляють”, – зазначив Дубілет.

Міністр пояснив, що влада хоче ввести систему, яка дозволить українцям вільно вибирати банки, і при цьому не зажадає від бухгалтерів зайвої роботи.

“Ідея дуже проста – зробити, як в Європі. Робочий просто вказує бухгалтеру свій IBAN (хто пропустив, IBAN – це номер рахунку, як в Європі, який у нас був введений цього року), а бухгалтер формує просту відомість для всіх співробітників, незалежно від банку. А далі вже банк, який обслуговує підприємство, автоматично розкидає гроші, куди треба “, – розповів Дубілет ..

Він підкреслив, що проект важливий з двох причин.

“З одного боку. Українці отримають більше свободи і краще сервіс. З іншого боку, банківська індустрія буде краще розвиватися за рахунок підвищення конкуренції. Щоб проект запрацював, банкам потрібно буде зробити невеликі доопрацювання в своїх системах (нічого складного). Також, можливо, потрібно буде запустити гарячу лінію, куди українці зможуть скаржитися, якщо їм відмовляти у виборі банку “, – написав міністр.

Дубілет розраховує на те, що проект запустять в наступному році.