У Міністерстві соціальної політики України вважають, що перевірка державних виплат є необхідним заходом, яка допоможе ефективніше допомагати найменш захищеним верствам населення.

Про це повідомила глава Мінсоцполітики Марина Лазебна в інтерв’ю виданню “Вголос”.

Найближчим часом в Україні буде проведена перевірка пенсійних виплат. Держава готова підтримувати тих, хто дійсно цього потребує, включаючи малозабезпечені сім’ї. Саме з цією метою було прийнято закон про верифікації соціальних виплат.

“У 2019 ми здійснили окрему перевірку правильності надання одного виду державної соціальної допомоги – підтримки малозабезпечених сімей. Виявили, що за цим видом соціальної допомоги були факти неправомірного отримання на загальну суму майже трьох з половиною мільйонів гривень. Половину з цих коштів вдалося повернути до державного бюджету. Найбільше порушень пов’язано з неповним декларуванням нерухомості, приховуванням зайнятості і доходів, придбанням автомобілів і іншим “, – пояснила Марина Лазебна.

Глава Мінсоцполітики розповіла, яким чином здійснюється перевірка державних виплат. За її словами, виявити факти неправомірного отримання держдопомоги нескладно, і тепер цим будуть постійно займатися представники відомства.

“В даний час в питанні перевірки одержувачів допомоги малозабезпеченим сім’ям та житлових субсидій ми перейшли на ризик-орієнтований підхід. Тобто, перевіряти будемо тільки тих одержувачів, які мають ознаки високого рівня ризику здійснення порушень. У липні цього місяця нами була збільшена сума допомоги сім’ям, в яких є діти, на п’ятнадцять-двадцять відсотків. Держава, як і раніше готова надати допомогу, але важливо розуміти, отримають ці гроші дійсно ті люди, які їх потребують “, – резюмувала Марина Лазебна.