Водоканали тепер виставлятимуть українцям по два рахунки: один – за індивідуальним лічильником води, другий – за загальнобудинковим. Що це означає і наскільки виростуть суми в платіжках, повідомило видання Сьогодні.

Зараз заявки на установку або опломбування лічильників у водоканалі розглядають місяцями. Щоб прискорити процес, там радять звертатися до приватних фірм. А подорожчання води змушує українців встановлювати лічильники якомога швидше.

Втім, навіть після цього все одно доведеться платити за сусідів. Справа в тому, що з початку лютого запрацювала нова методика розподілу комунальних послуг, яку запровадило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Ця система передбачає, що крім рахунку за спожиту воду, постачальник зможе виставити ще один.

"У будинках зі 100% -ним оснащенням квартирним лічильниками вимірюється небаланс між будинковим обсягом і сумою споживання в квартирі. Весь цей небаланс розподіляється пропорційно на кожне приміщення", – пояснив заступник директора департаменту Київводоканалу Юрій Терещенко.


Тобто до вартості води, яку реально витратили жителі квартири, додадуть загальнобудинкові втрати через можливі прориви, а також кубометри, які сусіди вкрали за допомогою магнітів або не надавши показання лічильників.

Але найсерйозніші проблеми чекають тих, у кого до цих пір не встановлені лічильники. У Київводоканалі пояснюють, як будуть нараховувати оплату домівках, де лічильники є не у всіх:

"Вимірюється обсяг за будинковим лічильником, віднімається споживання всіх квартир з лічильниками. І вся різниця розподіляється на квартири, де лічильників немає", – говорить Терещенко.

Однак експерт з ЖКГ Андрій Никончук вважає нову норму суперечливою. Адже постачальник послуг, по суті, перекладає на сумлінних платників свої витрати, вважає фахівець.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Люди, які є дисциплінованими платниками, у яких немає ніяких порушень щодо своєчасності виплат, можуть стати заручниками своїх сусідів. Коливання в рахунках, які почнуть приходити до споживачів з індивідуальними лічильниками, може вирости на 10-15%, а то і на 20%", – вважає Никончук.

У той же час, тепер водоканал зобов'язаний зробити перерахунок, якщо лічильник не був опломбований після звернення споживача.