Ось-ось в Україні почнеться опалювальний сезон і вступлять в силу нові правила отримання субсидій від держави на квартплату. Як вважають чиновники, тепер нарахування буде більш справедливим.

Зокрема, субсидії не надаватимуть тим, хто має будинок площею понад 200 квадратних метрів, або квартиру – понад 120 "квадратів". Також позбавлять субсидій сім'ї, які мають автомобіль, якому менше 5 років. Однак, комісія може залишити субсидію, якщо машина – хоч і нова, але – бюджетна.

Відмовлятимуть у допомозі на оплату квартплати також безробітним українцям, якщо вони не стали на облік центру зайнятості. Під пильне око соцслужб потраплять і працівники, якщо вони знаходяться за кордоном понад два місяці, повинні відзвітувати, скільки заробили, і подати нову заяву на отримання субсидій. Обмеження стосуватимуться і тих, хто здає житло в оренду і хто працює неофіційно – вони повинні добровільно повідомляти про свої доходи.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

І з 1 січня 2019 року програму субсидування знову зміниться. Українці, яким держава допомагатиме оплачувати комунальні послуги, отримуватимуть "живі" гроші і платитимуть за рахунками самостійно. Зекономлені кошти можна буде залишити собі.

Нагадаємо, раніше експерт розвінчав ТОП-5 поширених міфів про субсидії. Спеціаліст відповів на запитання українців про