Мінімальної зарплати в розмірі 300 доларів не буде ще 5-7 років. Про це в коментарі сайту "Сегодня" заявив економічний експерт Олександр Охріменко.

За його словами, можна швидше домогтися такого рівня "мінімалки", але це загрожує зростанням цін.

"Можна штучно підняти зарплату за рахунок емісії гривні, але тоді ціни зростуть більше, ніж сама зарплата. Відбудеться девальвація і, якщо ви перерахуєте, то буде та ж сума", – говорить Охріменко.

А ось без ризиків зростання зарплати можливе через роки. Для цього, наприклад, необхідно створити комфортні умови для європейських бізнесменів, які могли б заходити в Україну і відкривати підприємства.

"Можна поміняти роботу місцевих органів влади, щоб інвестори з ЄС, малий і середній бізнес, могли без проблем і затримок відкрити на території України цех, представництво, склад. В результаті зросте кількість робочих місць, зросте заробітна плата, буде попит на робочу силу. Зміцниться український бізнес, який буде співпрацювати з європейськими компаніями, створювати нові робочі місця і підвищувати зарплату", – продовжує експерт.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Також цього можна домогтися, запустивши кредитування українського бізнесу.

"Можна зробити так, щоб бізнес міг отримувати нормальну кількість кредитів за нормальною ставкою. Тоді він буде розвиватися, що призведе до попиту на робочу силу і зростання зарплат", – додає Охрименко.