У 2019 році в бюджет надходило стабільно менше, ніж у 2018. Водночас останні два місяці спостерігався різкий стрибок — приблизно в 400 млн грн додатково за два місяці.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

«Останні кілька місяців ми ведемо боротьбу з тіньовим ринком алкоголю. Нагадаю, тема важлива. Українці труяться. Чорний ринок призводить до корупції. Бюджет недоотримує значні кошти», — написав він.

Міністр уточнив, що одним з індикаторів успішності боротьби з тіньовим ринком є надходження в бюджет від акцизного податку за лікеро-горілчані вироби.

«Як бачите, у 2019 році в бюджет надходило стабільно менше, ніж у 2018. Однак останні два місяці ми бачимо різкий стрибок — приблизно під 400 млн грн додатково за два місяці», — написав він.

Дубілет пов’язує це з тим, що в Укрспирті, який зараз готується до демонополізації, з’явилося нове керівництво — Сергій Блескун, а також відбувається кадрове оновлення в податковій міліції та інших силових органах.

«В цьому році детінізація ринку має продовжитись. З одного боку, маємо закінчити перезавантаження ключових органів. З іншого боку, на боротьбу будуть кинуті технології — від лічильників на виробниках спирту до електронної акцизної марки», — додав він.

Нагадаємо, у Державні податковій службі спільно з Міністерством фінансів розробили та запустили електронний сервіс, який дозволить перевірити справжність акцизних марок.

Як повідомляють у прес-службі ДПС, наразі проєкт працює у пілотному режимі за посиланням.

«Новий електронний сервіс дозволить не тільки перевіряти легальність походження алкогольних напоїв та тютюнових виробів, але й надає можливість здійснювати громадський контроль за обігом підакцизних товарів», — повідомили у ДПС.

У податковій зазначають, що нова послуга дозволить українцям визначити, коли було видано акцизну марку, а також компанію, яка її отримала.

Крім цього, в уряді наразі працюють над проєктом запровадження електронних акцизних марок. Їх будуть перевіряти автоматично на касах супермаркетів, пробиваючи розміщений на марці штрих код. Таку пропозицію напередодні озвучив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

Як він повідомив, запуск електронних акцизних марок має сприяти зменшенню тіньового обігу цигарок та алкоголю, що позитивно вплине на здоров’я українців (адже вони не споживатимуть фальсифікат) та доходах до бюджету від акцизів.

«Ця система дозволяє відстежувати продукцію в електронній формі з моменту виробництва до моменту продажу. Останні кілька років в Україні також було кілька спроб запустити таку систему. Як і личить великим ІТ-проєктам в нашій країні, під цим соусом було розпиляно величезні бюджети», — повідомив Дубілет.