Стало відомо, як українцям компенсують витрачені гроші після скасування пробного ЗНО.

Про це інформує урядовий портал.

Відомо, що Мінфін розробив механізм повернення коштів за пробне ЗНО, яке скасували через новий спалах коронавірусу.

“За участь у пробному ЗНО кожен учасник сплатив в середньому 145 гривень за кожен навчальний предмет. Незважаючи на те, що 85% цих коштів було направлено на друк зошитів для тестування, уряд прийняв рішення повернути гроші учасникам пробного тестування в повному обсязі”, – сказано в повідомленні.

Для повернення коштів необхідно буде звернутися в регіональне відділення УЦОЯО із заявою, вказавши реквізити рахунку, на який здобувач освіти або його батьки хочуть отримати кошти.

Вже завтра, 17 червня, під час засідання Кабінету міністрів механізм, розроблений Мінфіном, повинен бути затверджений урядом. І після завершення всіх процедур кошти за скасоване ЗНО надійдуть на рахунки розпорядників.

Раніше ми розповідали, що в Україні з 15 по 17 червня повинно було пройти пробне ЗНО з кількох предметів, але його скасували через новий спалах коронавірусу.

“Учасникам пробного ЗНО, яке заплановане на 15 і 17 червня, будуть повернуті кошти через неможливість проведення пробного ЗНО в установах освіти. Таке доручення уряду дав президент Володимир Зеленський 13 червня 2020 року”, – поінформувало раніше Міносвіти.

Українців також попередили, що у них є можливість пройти пробне ЗНО з основних дисциплін у режимі онлайн.

Також ми повідомляли, що деякі українці зможуть вступити до вузів без ЗНО. Йдеться про вступників з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей, а також окупованого Криму.

Так, абітурієнти зможуть вступити до вузів за умови, якщо в навчальних закладах працюватимуть центри “Крим-Україна” і “Донбас-Україна”, куди їм потрібно буде подати заяву з 9 червня до 23 жовтня.