Стало відомо, яку мінімальну пенсію отримуватимуть українці в 2020 році.

У 2020 році українські пенсіонери будуть отримувати мінімальну пенсію на рівні 1700-1750 гривень. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Також в Кабміні планують підвищити рівень мінімальної пенсії до 1900 гривень до кінця 2020 року. За словами віце-прем’єр-міністра, це мінімальний рівень прожиткового мінімуму для непрацюючих громадян.

Також в уряді планують підвищити рівень мінімальної зарплати. За словами Павла Розенка, мінімалка в Україні може бути на рівні 6,5 тисячі гривень.

“За оцінкою експертів, у період 2019–2022 років найбільш значущими внутрішніми ризиками для української економіки, які були запропоновані для розгляду та оцінки, є наступні: високий рівень корупції, недостатньо швидке проведення реформ та посилення фактору трудової міграції”, – зазначають у міністерстві.

Варто зазначити, що з приходом нової влади, нарешті, може стартувати пенсійна реформа, яка торкнеться не тільки нинішніх, а й майбутніх пенсіонерів. Вже пройшли панельні дискусії депутатів партії “Слуга народу”, які експерти вже назвали презентацією планів реформ. З огляду на, що партія має в Раді більшість, експерти вважають прийняття необхідних законів досить імовірним.

За словами експерта з соцпитань і майбутнього нардепа Галини Третьякової, планується змінити порядок виходу на пенсію і виплати пенсій для тих, кому до неї ще працювати десятки років. А саме: запустити другий етап пенсійної реформи – обов’язкові накопичувальні пенсії, поява яких відкладається більше 15 років.