Вимоги пом’якшилися до декількох категорій українців

Кабінет міністрів спростив процедуру призначення житлових субсидій деяким категоріям громадян. Як роз’яснила міністр соцполітики Юлія Соколовська, спрощення оформлення субсидій стосуються дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), сільських пенсіонерів і військовослужбовців.

Так, комісіям місцевих органів влади дано право призначати субсидію ДБСТ на наднормативну площу житла (понад 120 кв. м для квартир і 200 кв. м для будинків), а в доходах ДБСТ вже в нинішньому отопсезоне не враховуватимуться матеріальна допомога, стипендія дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також придбані ними (ДБСТ, а не дітьми) транспортні засоби.

У доходах селян старше 60 років, які перебувають у шлюбі і проживають спільно, але зареєстровані за різними адресами, при призначенні субсидії не будуть враховуватися доходи того з подружжя, який “не числиться” за адресою домогосподарства, що претендує на держдопомогу.

Військовослужбовці-субсидіанти отримали право не надавати довідку про сплату єдиного соціального внеску (ЄСВ).

Нарешті, небагаті родини зможуть сподіватися на субсидію, навіть якщо мають автопричіп, якому менше 5 років (раніше для отримання субсидії будь-який транспорт, наявний в сім’ї, повинен бути старше 5 років).

Ці заходи, за словами міністра Соколовської, дозволять або в принципі отримати, або збільшити держдопомогу на оплату комуналки всім перерахованим категоріям субсидіантів.