У 2019 році пенсія зросте тричіУ цьому році більшості категорій пенсіонерів індексували пенсії в березні.

У липні збільшилася мінімальна пенсія, а також були додані виплати людям, які мали стаж понад 30 років, але через малі зарплати отримують мінімальні пенсійні виплати.

При цьому пенсія у 2019 році зросте ще раз – у грудні.

Мінімальна пенсія в Україні пов’язана з прожитковим мінімумом, який перераховується двічі на рік: у липні і грудні. З цим фактором пов’язані «липневі» і «грудневі» надбавки до пенсії.

Пенсія обчислюється в Україні по незмінною формулою, яка враховує тривалість страхового стажу (трудовий стаж з 2004 року прирівнюється до страхового), розмір зарплати (коефіцієнт заробітної плати) та рівень середньої зарплати по країні.

Перші два показники – індивідуальні для кожного пенсіонера, а останній третій показник є універсальним для всіх громадян. Саме рівень середньої зарплати по країні і переглядатимуть щороку. Передбачається, що за його рахунок і буде збільшуватися основний розмір пенсійних виплат.

При цьому, пенсії призначаються громадянам, які проживають лише на підконтрольній Україні території. Єдиний виняток становлять окремі райони Донецької і Луганської областей.

Крім того на перерахунок виплат не зможуть розраховувати люди, які отримують пенсію за вислугу років, якщо одержувачі цих пенсій не досягли віку, встановленого законом. Зокрема йдеться про педагогів, медпрацівників, працівників авіації, а також інших представників професій, які призводять до втрати працездатності до досягнення пенсійного віку.

#ПрезидентПочуйНас