Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль не виключає, що рішення про обмеження зарплат в державному секторі на час карантину треба буде переглядати, адже воно негативно впливає на менеджерський кадровий потенціал.

Про це він сказав в інтерв’ю Укрінформу.

«Коли це питання виносилося в парламент, ідея полягала в тимчасовому обмеженні. Називалися терміни – завершення карантину, плюс два місяці. Але тоді, в квітні, ніхто не знав, як буде розвиватися епідситуація і як довго триватиме карантин.

Сьогодні ми розуміємо, що карантин буде залишатися і надалі. При відсутності вакцин і ліків – це єдиний ефективний інструмент контролю за рівнем захворюваності. На жаль, ми продовжуємо втрачати якісний менеджерський кадровий потенціал і сьогодні стоїть питання прийняття змін до депутатський закон.

Урядовим рішенням ми не можемо його змінити. Тим більше є подання до Конституційного Суду, що затягує терміни. Будемо зі свого боку вести діалог з парламентом, шукати компроміс », – сказав Шмигаль.

За його словами, вже є цілий ряд прецедентів, коли в результаті парламентського рішення про обмеження зарплат на держпідприємствах якісні топ-менеджери з державних установ, банків, промислових підприємств звільнилися і пішли в приватний сектор.

Проект закону №3708, згідно з яким Рада може скасувати обмеження виплат народним депутатам і чиновникам був зареєстрований 30 червня.

Як відомо, в квітні, в зв’язку з епідемією коронавируса в країні, Верховна Рада прийняла зміни до державного бюджету на 2020 рік, серед яких – обмеження виплат членам виконавчих органів і наглядових рад, народним депутатам, суддям і прокурорам. Тобто, з 1 квітня і до кінця карантину заробітні плати в державному секторі не можуть перевищувати 47,2 тис. грн.