Пропонуючи підвищити прожитковий мінімум до 4200 гривень на місяць, влада при цьому може «відв’язати» від нього формування мінімальної зарплати і пенсії.

Таку точку зору в коментарі висловив економіст Олександр Охрименко.

«З одного боку, звичайно добре, що влада зважилася на збільшення прожиткового мінімуму хоча б до такого рівня, який дехто вважає реальним. Можу відзначити, що деякі експерти вже називають прожитковий мінімум на рівні 6,5 тисячі гривень. Але є дрібненький момент – так, вони встановлять справедливий прожитковий мінімум, але при цьому можуть прийняти норматив, згідно з яким мінімальна заробітна плата і пенсія не будуть прив’язані до прожиткового мінімуму. Тобто, пенсія, наприклад, буде 3 тисячі, а прожитковий мінімум – 4,5 тисячі гривень », – зазначив А. Охріменко.

Експерт додав, що законопроєкт, який дозволить в подальшому підвищити прожитковий мінімум, за попередніми розрахунками, до 4200 гривень на місяць, «в реальності є звичайним піаром».

«Виходить ми маємо реальний прожитковий мінімум, а мінімальна зарплата буде формуватися за соціальними стандартами. А соцстандарт – це поняття широке », – резюмував А. Охріменко.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді прийняти законопроект, який в подальшому дозволить підвищити прожитковий мінімум. За словами Гончарука, даний законопроєкт про внесення змін до Бюджетного кодексу дозволить в подальшому підвищити прожитковий мінімум, за попередніми розрахунками, до 4200 гривень на місяць.