В Україні Кабінет міністрів ухвалив рішення скоротити норматив споживання газу з 9,8 куб.м на людину в місяць (така норма діяла з кінця минулого року) до 3,29 куб.м. У результаті суми в платіжках за газ для сім'ї з трьох осіб без лічильника скоротяться з 251,3 до 84,38 грн.

За даними Міненерго, в Україні кожна четверта квартира – без лічильника на газ. А з тих, що вже встановили прилади обліку, 3,3 млн сімей не змінюють старі прилади. В результаті з 13,1 млн споживачів тільки у 8 млн стоять лічильники, які не потребують заміни.

Якщо немає лічильника, платити потрібно за нормативом. До кінця листопада 2018-го він становив 3,3 кубометра газу на одну особу на місяць. Наприклад, якщо в квартирі прописано 3 людини, в місяць потрібно оплатити 9,9 куба. За діючого тарифу такий обсяг блакитного палива обійдеться в 84,66 грн.

У кінці листопада Верховний суд постанову Кабміну скасував, у результаті на одну людину рахували "норму" в 9,8 куб. м, а платіжка для сім'ї на три людини зросла до 251,3 грн. 30 січня на засідання Кабміну ухвалили рішення норматив урізати. Причина: зараз українці переплачують. "Ми повертаємося до тих норм: було 3,3 (куб. м газу на одну особу на місяць. _D_ Ред.), А стане 3,29 – на 0,1 менше. І таким чином, щоб люди платили відповідно до справедливого об'єму, а не завищеного. Ми на поводі в цьому питанні ні у кого йти не будемо. Ці норми (знижені. – Ред.) сьогодні будуть затверджені", – заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

У результаті та ж сім'я з трьох осіб із новими нормативами буде платити 84,38 грн замість 84,66 грн (було до листопада) або 251,3 грн (було після листопада 2018-го). Що цікаво, ще кілька місяців тому в Міненерго навпаки пропонували збільшити нормативи. Так, за їхніми підрахунками, реальне споживання становить не 3,29, а 7,24 кубометрів на місяць.