В Україні зняли заборону на перевірки бізнесу регуляторними органами. Відповідний закон втратив чинність 1 січня 2019 року.

Мораторій на перевірки діяв з 2014-го. 2017 року його продовжили до 31 січня 2018-го, пише hromadske.ua.

Щоправда в Україні почала діяти урядова постанова, яка запроваджує новий підхід до проведення перевірок. Підприємства перевірятимуть за ризиками діяльності. Насамперед перевірки торкнуться тих компаній, що несуть загрозу довкіллю та здоров'ю людей.

Крім того, з 1 січня 2019-го запроваджують адміністративну відповідальність працівникам регуляторних органів за порушення під час перевірок бізнесу. Йдеться про неправомірні вимоги перевіряючих.

Раніше уряд затвердив нові норми щодо здійснення перевірок бізнесу. Скасував майже 700 підстав для здійснення таких перевірок.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

2019 року в Україні планують провести 143,4 тис. перевірок бізнесу.

Варто зазначити, що 10 травня 2018-го Кабмін ухвалив рішення про дерегуляцію бізнес-відносин в Україні. Затвердив ризик-орієнтований підхід до здійснення перевірок бізнесу. Він передбачає аналіз ризиків діяльності підприємств і перевірку лише найбільш ризикових об'єктів, що можуть мати порушення. Крім того, в уряді запустили пілотні проекти гарантування кредитів для малих підприємств. Запровадили заходи для підтримки малого та середнього бізнесу.