Міністерство соціальної політики України оприлюднило проект постанови про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Відповідний проект рішення розміщений на офіційному сайті Мінсоцполітики.

Згідно з проектом документа, з 1 травня 2019 року українці, які одержували субсидію в нинішньому опалювальному сезоні (2018-2019 років), у грошовій формі її зможуть отримати лише після того, як подадуть нові заяви і декларації, де обов'язково буде вказано номер мобільного телефону.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Зокрема, громадянину потрібно написати заяву про призначення житлової субсидії у грошовій формі через "Ощадбанк".

При цьому "Ощадбанк" буде здійснювати персоніфікований облік отримувачів житлової субсидії та коштів, що надходять на рахунок для виплати житлових субсидій в розрізі кожного одержувача житлової субсидії.

Раніше в Мінсоцполітики повідомляли, що оскільки в Україні отримує субсидію майже половина українських сімей, миттєво монетизувати допомогу для кожного буде складно. Тому було запропоновано провести монетизацію в три етапи.

З 1 січня 2019 року "живі гроші" на банківський рахунок будуть надходити тим, хто вперше звертається за допомогою. Тобто всі ті, хто буде подавати документи на субсидію в січні, вже будуть отримувати гроші на оплату комуналки на свій банківський рахунок.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію або пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою у літній період. Це приблизно 3 мільйони домогосподарств.

З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує субсидію або пільгу, буде отримувати їх готівкою.

У Мінсоцполітики уточнили, що правила надання житлових субсидій не змінюються, а розмір допомоги і надалі залежатиме тільки від розміру витрат на комуналку і від доходів громадян. Змінюється тільки алгоритм її виплати.