В Україні вартість "струму" будуть утримувати до липня 2019 року. Після або українців чекає різкий стрибок цін, орієнтовно вартість електроенергії може зрости до того моменту в 2 рази – до понад 2 грн за кВт/год, або ж, як і з газом, Кабінет міністрів зобов'яже постачальників продавати електроенергію за спеціальним тарифом.

Закон "Про ринок електричної енергії" вводить з наступного року конкурентні умови формування цін. Неофіційно в Нацкомісії в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) пояснюють: діючі на даний момент тарифи для населення точно зберегти не вдасться. Зростають витрати на зарплати, збільшується вартість енергоресурсів, девальвує гривня, разом з тим виникає потреба піднімати ціни на електрику.

До речі, атомна генерація вже зажадала підвищити їх тариф на відпуск "струму". В "Енергоатомі" скаржаться: через низькі тарифи у них просто не вистачає грошей на закупівлю ядерного палива."Минулий і нинішній склад НКРЕКП довели ситуацію з тарифоутворенням для різних видів генерацій до критичної межі. Регулятор, який повинен контролювати і захищати інтереси споживачів, своїм підходом до атомної енергетики заганяє атомну генерацію в глухий кут", – заявив на засіданні з профспілковим комітетом президент "Енергоатому" Юрій Недашковський.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Варто зазначити, що так, якщо замість 5 "звичайних" лампочок (75 Вт), купити енергозберігаючі лампи (0,02 кВт * год), то замість 70 кВт*год на місяць можна використовувати всього 20 кВт*год. В такому випадку покупка окупиться приблизно за рік.