Попри підвищення прожиткового мінімуму і розміру мінімальної пенсії в Україні, деякі пенсіонери зіткнулися з тим, що їх виплати зменшилися. Звичайно, в у такому випадку найбільш розумним рішенням буде звернутися в відділення Пенсійного фонду за роз’ясненням, але в наш час слід знати, що в деяких випадках скорочення розміру виплат може мати під собою цілком “законне” підґрунтя.

Так, виплати пенсіонеру, який працює або здійснює підприємницьку діяльність, будуть іншими. Зокрема, в разі працевлаштування громадянина перерахунок з урахуванням нового прожиткового мінімуму для обчислення мінімального розміру або доплати законодавством не передбачено.

Під час призначення (перерахунку) пенсії пенсіонеру під особистий підпис повідомляють про його обов’язки в разі працевлаштування надати дані про це в органи Пенсійного фонду. Таке ж попередження міститься в пенсійному посвідченні. Якщо пенсіонер не повідомить про такі зміни, а Фонду стане про них відомо під час звірки з державними реєстрами, то до такого пенсіонера можуть бути застосовані штрафні санкції – саме в цьому випадку “пенсія зменшиться”.

Тому щоб запобігти переплату пенсій у зв’язку з працевлаштуванням обов’язково треба своєчасно повідомляти про це в управління Пенсійного фонду за місцем проживання.

Також звернути увагу на правильність оформлення всіх документів і правдивості відомостей в них співробітники ПФУ радять й особам, які досягли передпенсійного віку.

Їм радять за кілька місяців до досягнення пенсійного віку звернутися до фахівців Пенсійного фонду, які проведуть попередню правову експертизу документів та їх належного оформлення. У разі необхідності на громадянина направлять додаткові запити до установ, де працював майбутній пенсіонер, а також поінформують про порядок і часу звернення за пенсією.

Так, під час попередньої перевірки документів майбутніх пенсіонерів найчастіше зустрічаються такі типові помилки:

  • неточності в оформленні трудових книжок (неповні або неточні записи, не завірені виправлення, відсутність або погана якість друку);
  • довідки про стаж, особливо довідки, що уточнюють особливий характер роботи, заповнюються неправильно (тобто виправлення, відсутній номер, дата видачі, розшифровка підписів, підстава видачі довідки, вказуються неточні або неповні відомості про роботу майбутнього пенсіонера);
  • трапляються неточності в індивідуальних відомостях з системи персоніфікованого обліку.

Тому звернувшись заздалегідь до Пенсійного фонду, можна уникнути затримок з отриманням пенсії.

До того ж в деяких випадках (отримання пільгової пенсії й т. Д.) Заяву потрібно подавати не раніше ніж за місяць до настання пенсійного віку.