“Нафтогаз” відібрав в Укрнафти не 2 мільярди кубів газу, а 10. Жодних юридичних підстав не віддавати цей газ у компанії не було.

Таку думку висловив колишній директор “Нафтогаз України” Юрій Вітренко в ексклюзивному інтерв’ю 24 каналу.

“Міністерство енергетики компенсувало НАК “Нафтогаз України” збитки за постачання газу протягом 2015 – 2019 років, коли компанія закуповувала дорогий імпортний газ. Але в рамках режиму покладання спеціальних обов’язків була зобов’язана продавати його за регульованими цінами, які нижче ринкових. За словами Вітренка, було принципово закрити це питання”, – йдеться в статті видання

“За законом, якщо ми купуємо газ у компанії, де в нас доля, тобто понад 50%, ми зобов’язані купувати його за ринковою ціною. Якщо “Нафтогаз” не хотів би, то потім він міг би не виконувати цю угоду”, – зазначив Вітренко.

Він відзначив, що Укрнафта не мала продавати газ за неринковою ціною. Адже це їхнє право як будь-якої компанії.

“Коли я координував Укрнафту, ми змусили міноритаріїв, яких представляв Коломойський, повернути 1 мільярд гривень. А коли я не координував Укрнафту, з неї вивели приблизно 15 мільярдів гривень і відсотки”, – додав Вітренко.

Він також додав, що “Нафтогаз” програвав Укрнафті міжнародний арбітраж в Лондоні за угодою акціонерів.

Вітренко додав: “Не можна сказати, що ми нічого не робили чи підігрували Укрнафті. В межах закону ми робили максимального для того, щоб діяти в інтересах Укрнафти. А оскільки ми мажоритарний акціонер Укрнафти, то діяти в її інтересах – означає діяти в інтересах “Нафтогазу” також”.

Варто зазначити, Юрій Вітренко заявив в інтерв’ю Радіо НВ, що його комунікація з Нафтогазом буде конструктивною, незважаючи на конфлікт з головою компанії Андрієм Коболєвим, який виник під час їх спільної роботи в НАК.

Відповідаючи на запитання про те, чи вплине цей конфлікт на роботу на посаді в.о. голови Міненерго, Вітренко сказав: «Сподіваюсь, що ні».

«Але, з іншого боку, ми маємо розуміти, що особистий конфлікт, який, можливо, і має місце, був наслідком професійного конфлікту. А професійний конфлікт базувався на тому, що я був певним чином вимогливим щодо розвитку Нафтогазу. Я дійсно вважаю, що ми не можемо зупинятися на достягнутому у нафтогазовій сфері. Я, наприклад, вважаю, що дійсно були величезні проблеми у видобутку, у різних інших напрямках діяльності Нафтогазу. Як міністр я буду вимогливим в межах можливостей. Я сподіваюся, що всі учасники процесу теж розуміють відповідальність перед країною в даний момент, і те, що потрібно робити більше. Люди вимагають більшого, країна вимагає більшого», — заявив Вітренко.

Він додав, що будь-які особисті конфлікти не мають заважати роботі.

«Як міністр з Нафтогазом я буду розмовляти абсолютно конструктивно. Мої особисті відносини з паном Коболєвим взагалі не мають якось впливати на професійні наші стосунки», — підкреслив екстопменеджер Нафтогазу.