За вчасний запуск опалення в містах відповідає місцева влада. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Фактично ж, подекуди це вдалося зробити тільки завдяки тиску уряду. Якого тільки абсурду від міських голів я не чув. Перекидають відповідальність на різні служби, а люди мерзнуть в своїх квартирах», – підкреслив він.

Гройсман розкритикував діяльність місцевих чиновників і пригрозив безвідповідальним мерам міст звільненням.

«Я не розумію, навіщо ці управлінці обираються на посади, якщо не можуть виконати свої основні функції. Щоб припинити безлад, буду звертатися до парламенту щодо відсторонення від посад безвідповідальних мерів. І тоді громади нехай вирішують, чи потрібні місту такі горе-керівники», – сказав прем’єр.

«І ще один важливий момент. Пропоную міським радам ухвалити рішення та звернутися з ініціативою до уряду, щоб отримати у власність теплоцентралі, які надають послуги мешканцям їхніх міст. Ніхто не впорається з цим краще, ніж вони», – додав Гройсман.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Варто нагадати, що раніше повідомлялося, що ряд міст в Україні потерпають через відсутність тепла в житлових будинках – зокрема  Кривий Ріг, Сміла, Київ.

За фактом відсутності тепла у м. Кривий Ріг поліція відкрила кримінальне провадження.

Також проти місцевої влади міста Сміла, що на Черкащині, відкрито кримінальне провадження за фактом безвідповідальності та невчасного початку опалювального сезону.