Уряд готує зміни до законодавства, які дозволять збирати більше податків з українців. Відповідну інформацію підтвердили в Мінсоцполітики.

Відзначається, що профільне відомство пропонує Парламенту розширити базу оподаткування ЄСВ.

Мінсоцполітики просить народних депутатів розширити базу єдиного соціального внеску в розмірі 22% з 15 мінімальних зарплат (55,8 тисячі гривень) до 25 (104,3 тисячі гривень). Крім цього, відомство виступає за введення регресивної шкали відрахувань ЄСВ.Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
 
Як заявив глава відомства Андрій Рева, ставка ЄСВ для зарплат, які перевищують 104 тисячі гривень, буде зменшуватися аж до 5% для суми, яка, в свою чергу, перевищує 270 розмірів мінімальних зарплат.

“Ми також пропонуємо встановити в законодавстві про працю принцип диференціації заробітних плат на українських підприємствах”, – зазначив Рева.

Крім цього, нововведеннями відомство хоче посилити відповідальність за несплату ЄСВ. Згідно з розрахунками, український бюджет може отримати до 10 млрд нових надходжень в тому випадку, якщо Верховна Рада схвалить підвищені податки для українців.