Майже, що не кожного дня НБУ України дивує курсом валют. Українська гривня продовжує укріплювати свої позиції.

Національний банк України (НБУ) на 1 березня 2019 року встановив офіційний курс на рівні 26,85 грн/долар, що на 14 копійок нижче порівняно з попереднім банківським днем. Про це свідчать дані на сайті регулятора.

Офіційний курс гривні до долара на 1 березня встановлено на такому рівні: 2685,9165 гривень за 100 доларів (-13,3599 гривень).

При цьому курс долара на 28 лютого становить 2699,2764 гривень за 100 доларів.

Раніше повідомлялося, що  Національний банк України оголосив війну готівковим грошам. Національний регулятор оприлюднив проект постанови, якою зобов'язався втричі знизити ліміт готівкових розрахунків підприємств з громадянами.

Про це стало відомо завдяки повідомленням на офіційному сайті НБУ.

Якщо в даний момент готівкове обмеження становить близько 50 тисяч гривень, то після затвердження нового порядку воно знизитися до 15 тисяч гривень. А поки має статус "для ознайомлення". Тим не менш, за загальним правилом, його візьмуть рівно через місяць, після того, як він вступить в законну силу. Якщо говорити іншими словами, то вже у квітні українці зіткнутися з величезною купою неприємностей.

У національному банку не пояснюють, чим викликана чергова хвиля атак на готівковий обіг. Тим не менш, якщо враховувати той факт, що люди, як і раніше, зможуть розраховуватися один з одним і оплачувати товари і послуги в магазинах до 50 тисяч гривень. Очевидно, що спокою регулятору не дають схеми переведення в готівку грошей юридичним особам.

В той же час, боротьба з тінню обіцяє неприємності і простим українцям. Адже їх взаємовідносини з бізнесом не обмежуються виключно покупками продуктів у супермаркетах, холодильників і машин.