Кожна господиня мріє про гарну духовку. Без неї не можна приготувати святкову вечерю. Запечена індичка, пироги, торти та інші кулінарні шедеври – всі ці страви потрібно готувати з точним дотриманням рецептури. Погана духовка зіпсує все. А значить, до її вибору треба поставитися дуже уважно.

Критерії вибору духовки:

Існує п’ять основних критеріїв, за якими потрібно вибирати духовку. До них відноситься:
Тип (газовий або електричний);
Габарити;
Система управління;
функціонал; Ціна

Вибираючи між газовою і електричною духовкою, краще зробити вибір на користь електроприладу. По-перше, його використання більш безпечне і економічне. По-друге, електричні духовки більш функціональні.

Габарити слід вибирати, виходячи з параметрів кухні і обсягу запланованої заготовки страв. На маленькій кухні краще встановити компактну духовку висотою 40-45 см. Якщо ж у планах є приготування їжі у великих обсягах (наприклад, запікання індички), то вибір краще зупинити на моделях висотою від 60 см.

Система управління може бути сенсорною або механічною. Її потрібно вибирати, керуючись виключно власними уподобаннями. Єдина порада: зверніть увагу на конструкцію панелі управління. Наскільки зручно її буде мити?

Функціонал сучасних духовок дуже широкий. У стандартний перелік функцій зазвичай входить:

Верхній і нижній нагрів;
Гриль;
Конвекція.
Цей перелік часто доповнює щуп-термометр, роздільник, парогенератор і інші додаткові елементи. Вони полегшують працю господині, але збільшують вартість приладу. Оцініть, наскільки вам необхідні ті чи інші додаткові функції, щоб не переплачувати за них даремно. Наприклад, роздільник необхідний для того, щоб паралельно готувати дві різні страви при різній температурі. Наскільки це актуально для вас?

Не потрібно вибирати духовку, орієнтуючись тільки на ту суму, яка є в наявності. Пізніше це не раз змусить вас пошкодувати. Ну а якщо бюджет обмежений, потрібно звертати увагу в першу чергу на суміщені моделі, тобто газові або електричні плити з поверхнею і духовою шафою.

Як дешево купити духовку мрії?

Заощадити на покупці духовки дуже просто. По-перше, духовка в інтернет-магазині буде коштувати дешевше, ніж у звичайному супермаркеті з технікою. По-друге, покупку приладу можна перенести на той час, коли в магазинах проводяться святкові знижки та акції.

Коли чорна п’ятниця в Україні стартує, знижки на техніку досягають 50%. Це відмінний спосіб заощадити на покупці, вибравши сучасну багатофункціональну духовку за вигідною ціною.

Також не варто відмовлятися від пропозицій розстрочки. Розділивши платіж на 3-6 частин, можна купити більш дорогий і привабливий варіант, при цьому не сильно зачіпаючи сімейний бюджет.