Мешканці багатоквартирних будинків тепер можуть погасити борги за компослуги шляхом відпрацювання.

Так, якщо у людини є заборгованість, вона може укласти договір безпосередньо з самим ОСББ і відпрацювати свій борг, або ж зменшити його суму.

Що для цього потрібно

На сьогодні боржники можуть виконати роботи лише на суму, яка буде меншою від суми боргу, або ж сумарною йому. До цього можна було вказувати в договорі суму, яка перевищувала розмір боргу.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Експерти зазначають, що багато роботи щодо ремонту/реконструкції (особливо в старих будинках) виконувалися окремими мешканцями, які ніколи не були боржниками зі сплати внесків та платежів, пов'язаних з утриманням багатоквартирного будинку. При цьому такі роботи (іноді досить дорогі) виконувалися співвласниками за власною ініціативою або через велику необхідність, наприклад, дах, що протікає, і т.д.

Варто знати, що рішення про списання таких боргів можуть прийматися тільки на загальних зборах ОСББ, адже це виключно їх компетенція. На зборах правління дає свою згоду і укладає договір з мешканцем.

"Щоб скасувати заборгованість, необхідно укласти договір з правлінням ОСББ про виконання робіт на суму, що не перевищує суму заборгованості. Ініціювати укладення договору можуть обидві сторони: як співвласник (подавши заяву), так і саме правління ОСББ, але тільки за згодою співвласника", – каже Павло Мороз, керуючий партнер юридичної фірми Braxton.

Договір про виконання певних робіт потрібно укласти з ОСББ і обовязково у двох примірниках. Перевірте у документі наступні пункти:

  • вид робіт;
  • обсяг робіт;
  • вартість робіт;
  • термін виконання
  • умови придбання необхідних для виконання робіт матеріалів і устаткування (при необхідності).

 
За допомогою цього механізму можна списати борги мешканця саме перед ОСББ. Наприклад, зменшит суму оплати за воду, пофарбувавщи паркан, на жаль, не вийде.