Глава правління “Нафтогазу України” Андрій Коболєв сказав про те, що головною причиною боргів у першому півріччі стали борги стали борги газзбутів і тепловиків.

Про це він заявив в інтерв’ю виданню “Інтерфакс Україна”.

“Проблеми в першому півріччі у нас, як завжди, є в питаннях реалізації газу, а саме в тих клієнтах, які в рамках механізму ПСО газ отримали, а з нами не розрахувалися і, судячи з намірів, розраховуватися навіть не мають наміру. Це і є головна причина збитків”, – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, зокрема, рівень розрахунків населення із газзбутами наближається до 100%, тоді як останні накопичили значні борги перед компанією за поставлений їм газ у рамках ПСО.

“Але при цьому ми розуміємо, що ця клієнтська база платить добре. Платить, приблизно, 100%. Чому газзбути вважають, що вони можуть зібрати 100% грошей з населення, а з нами не розрахуватися на 100%, нам абсолютно не зрозуміло. Ми вважаємо, що це не правильно, ми цю позицію відстоюватимемо”, – зазначив Коболєв.

За його словами, в парламенті знаходиться законопроект, яким пропонується створити аукціонний комітет з визначення ціни газу нашого видобутку.

“Це ж копія ситуації з визначенням ціни продажу “Укрнафти”. Чисте копіювання діючої схеми, коли група чиновників, яких я особисто в очі ніколи не бачив, приймають рішення, за якою ціною” Укрнафті “продавати нафту. Те ж саме хочуть спроектувати на “Нафтогаз”. Там, напевно, ще будуть умови оплати внесені, і ми знову отримаємо схему ПСО, тільки з іншого боку. Буде група компаній, вони приходитимуть, забиратимуть газ, за ​​нього не розраховуватимуться або платитимуть якусь мінімальну ціну, і робитимуть з ним, що захочуть”, – висловив думку глава НАК.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Держаудитслужба провела ревізію НАК «Нафтогаз». Виявила недоліків та фінансових порушень на понад 225 млрд гривень. До того, НАК Нафтогаз два роки саботував проведення аудиту Рахунковою Палатою.

Серед виявлених порушень: продаж газу за заниженими цінами, незаконні виплати премій членам правління, несплата дивідендів до державної казни за 2018 рік 206 млн гривень.

Ці та інші порушення призвели до втрат понад 75 млрд гривень.

Виправдовуючи збитковість голова правління НАКу Андрій Коболєв наголосив, що у компанії до такого сценарію були готові і мають достатній запас міцності для проходження кризового періоду.

Утім, розрахунки Міністерства фінансів говорять про інше: як мінімум в найближчі чотири роки державна компанія приречена на збитки.