З Нового року в Укараїні може зрости варість електроенергії. Вже з січня українціям можуть прийти платіжки з новими неприємними сумами.

Через здорожчання вугілля на європейських біржах і вартості його транспортування в Україну, найближчим часом може бути розглянуто питання щодо підвищення тарифів на електроенергію.

Відповідне питання внесене до порядку денного засідання НКРЕКУ ( Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), яке відбудеться 14 грудня.

Популярне: Жорсткі перевірки та контроль: Влада підготувала нові сюрпризи пенсіонерам

Зокрема, вартість вугілля, яке входить у собівартість виробництва української електроенергії, хочуть збільшити на 11,7%, а закладена в тариф вартість транспортування вугілля з Роттердама в Україну ще приблизно на 6%.

Нагадаємо, на сьогоднішній день тариф на електроенергію для населення становить 0,90 гривні за перші 100 кВт-год і 1,68 гривні за кожний наступний. При цьому економічно обґрунтованим називають тариф в 1,85 гривні за кВт-год.

За останні три роки електрика в Україні подорожчала на 200%. За словами експертів, якщо виходити з реалій, то ціна має зрости ще на 105%. Але якими будуть оновлені тарифи, стане відомо вже з Нового року.

На захист малозабезпеченим родинам прийдуть субсидії, які частково покриють непідйомні суми у платіжках.