Міненерго пропонує в 2,6 раза збільшити газовий норматив на опалювальний сезон в Україні. У результаті тих, хто не встановить лічильник або відмовиться його замінювати, покарають гривнею. Взимку їм доведеться платити в кілька разів більше, ніж зараз.

"Побутові споживачі, квартири, які не обладнані лічильниками газу, дозволяють собі нераціонально споживати цей вид енергоносія, а саме обігрівають житлові приміщення за допомогою газових плит і газових духових шаф", – йдеться в документі.

Українці недоплачують за блакитне паливо приблизно 2,6 млрд грн, підрахували в Асоціації газового ринку. Мовляв, зараз, якщо є гаряче водопостачання, на людину за нормою виділяють 3,3 кубометра газу. Насправді реальне споживання – 7,24 кубометра.

Скільки заплатимо за газ у січні без лічильника:

Зараз: 28,2 грн на людину.

Пропонують: 75,2 грн на людину.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Зазначені цифри стосуються квартир, в яких не встановлені лічильники на газ. Так, діючу норму (3,3 куба на людину) замінять таким чином, що залежно від місяця сума в платіжках буде змінюватися. При наявності гарячого водопостачання з квітня по вересень норма складе 5,8 куб. м, із жовтня по березень – 8,8 куб. м.

Варто зазначити, що в Україні кількість субсидіантів може збільшитися через подорожчання газу. Так, із 1 листопада газ для населення подорожчав із 6,9 до 8,5 грн за кубометр. Прем'єр Володимир Гройсман пояснив, що підвищення ціни на газ в Україні було однією з умов продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. У разі, якщо б уряд не пішов на такий захід, країні загрожував би дефолт.