У нинішньому опалювальному сезоні за гарячу воду і тепло українці почнуть платити на 15% більше, ніж у минулому році. Про це в ефірі програми «Право на голос» повідомив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

«Нас очікує підвищення тарифу на газ приблизно на 23%, відповідно, це призведе до зростання тарифу на гарячу воду і опалення приблизно на 15% вже зараз, з початку опалювального сезону. Хоча не факт, що НКРЕКУ так швидко прийме рішення, і збитки ляжуть на постачальників тепла і гарячої води. Потім з квітня, орієнтовно після кінця опалювального сезону, 80% буде імпортного паритету, а потім з 2020 року буде 100% імпортного паритету», – розповів Д. Марунич.Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Щодо електрики прогноз теж нехороший, підкреслив експерт.

«Якщо ринок електроенергії і запрацює в наступному році, то, за деякими оцінками, тариф для населення по відношенню до нинішнього тарифу може вирости десь втричі», – резюмував Д. Марунич.

Варто нагадати, що раніше повідомлялося, що нові тарифи на опалення встановлять після 1 грудня 2018 року. Про це заявила глава НКРЕКП Оксана Кривенко. За словами чиновниці, якщо український уряд прийме рішення про підвищення тарифів на газ для населення в жовтні, то нові тарифи на опалення будуть переглянуті протягом листопада і наберуть чинності  з 1 грудня 2018 року.