Пенсійний фонд намагається покладатися в своїх касових розривах на казначейство, а це неправильно.

Зокрема, експерт з питань пенсійної реформи реанімаційне пакету реформ Галина Третьякова в ефірі одного з телеканалів розповіла, що ще у минулому році експерти виявили недоліки відносно планування щодо касового розриву у Пенсійному фонді.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Це можна довести тим, що в кінці року, в грудні, ми міняли фінансування бюджеа Пенсійного фонду ще майже на 11 млрд грн від запланованого 134 млрд грн … Пенсійний фонд намагається покладатися в своїх касових розривах на казначейство. Це не правильно. Це треба було закладати в державний бюджет при плануванні в 2016 році. Цього не заклали під час розмов Мінфіну з Пенсійним фондом, тому він (касовий розрив) і виник", – зазначила Галина Третьякова.

Проте вона тут же додали, що у нинішньому році керівництво державного органу все ж впоралось із прогалиною та виправило помилки.

Крім того вона розповіла, чи будуть затримки при виплаті пенсій у момент виборів та шалених політичних баталій. Третьякова відзначила, що все залежить від кадрів, які зараз розставлені на найвищих посадах Пенсійного фонду.

"На жаль, правління у нас формується в тому числі і за рахунок політиків. Там є народні депутати. Тому нам треба "перезавантажувати" корпоративне управління, і в правлінні повинні бути не політики, а "робочі конячки", фінансисти, які розраховують і затверджують", – зазначила Третьякова.

Разом з тим варто відзначити, що в Україні на 2019 рік заплановано три індексації пенсій. Підвищення виплат очікуються у березні, липні та грудні.

Влітку надбавка складе 67 гривень, а в грудні – 74 гривні. Найбільш відчутним стане весняне підвищення – пенсії зростуть в середньому до двадцяти відсотків.

У липні пенсії перерахують знову відповідно до нового прожиткового мінімуму, а в березні індексація фактично примножить пенсійні виплати тих, у кого було оновлення пенсії, на коефіцієнт. Він наполовину складається з росту фонду заробітної плати і наполовину – з інфляції.

Наприклад, з урахуванням оновленого показника заробітної плати (перерахунок здійснювався в 2017) українець із середньою зарплатою і 40 роками стажу отримує близько 1505 грн. У березні 2019 ця пенсія може зрости до тисяча сімсот шістьдесят одна гривень (збільшення на 256 гривні в цілому).