У «Київводоканалі» повідомили, що з лютого 2019 року жителі кожного будинку повинні платити за весь обсяг води, яку спожили вони і їхні сусіди.

Нова методика розподілу обсягів води між жителями київських будинків була введена в дію 25 січня. Ініціативу підтримало Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

«Серед основних принципів, застосовує методика – принцип визначення і розподілу небалансу – різниці між обсягом холодної води, виміряним загальнобудинкових лічильником, і сумарним обсягом спожитої холодної води за показаннями квартирних лічильників», – зазначено в повідомленні.

Повідомляється, що в будинках, де в кожній квартирі встановлено лічильник, невідповідність цифр на показниках і реально використаної води буде відшкодовуватися за рахунок всіх жителів, рівномірно розподіляючи недостачу. У той же час, якщо в будинку в деяких квартирах стоять лічильники, а в якихось немає, то різниця ляже на плечі українців, які не спромоглися встановити апарат.

Для кожного будинку методика передбачає свій розрахунковий період, на дату якого проводиться зняття показників загальнобудинкового вузла обліку і розподіляється час, що залишився між споживачами.

«Київводоканал» шляхом розміщення оголошень на будинках і в квитанціях на оплату повідомить всіх споживачів про розрахункову дату в кожному будинку. У зазначений день представник «Київводоканалу» щомісяця буде знімати показники загальнобудинкового лічильника в вашому домі», – зазначили у відомстві.

Споживачів послуг запрошують до участі в знятті показників.

«Також може змінитися порядок щомісячної передачі жителями показників квартирних лічильників холодної води. Відповідно до методики, показники квартирних лічильників необхідно передавати за станом на розрахункову дату (або на дату найбільш наближену до розрахункової)», – додали в «Київводоканалі».