В Україні в березні 2019 року зроблять масовий перерахунок пенсій. Їхнє зростання може становити — 17%. Однак підвищать виплати не всім.

Рахувати будуть, зважаючи на рівень інфляції та зростання середньої зарплати в країні за 2018 рік. Остаточні дані щодо інфляції та середньої зарплати будуть відомі ближче до весни. Тому перерахунок заплановано саме на березень.

Згідно з прогнозами, пенсії збільшаться приблизно на 17%. У Мінсоцполітики зазначають, що виплати піднімуть не всім. Підвищення буде меншим, якщо у людини є доплати до пенсії, різні надбавки, якщо вона має мало стажу, отримувала низьку зарплату. Скільком людям не варто чекати суттєвого збільшення пенсії у березні, чиновники повідомити не можуть, але стверджують, що їх буде небагато.Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

В Україні налічується приблизно 11 млн пенсіонерів. Внески у Пенсійний фонд платять 10 млн українців. "У Пенсійного фонду просто фізично своїх ресурсів не вистачає. І тому держава змушена дотувати Пенсійний фонд. Поки держава дотує, пенсії будуть виплачуватися без проблем", — зазначає експерт із соціальних програм Ольга Піщуліна.

В уряді пояснюють, що в наступному році зросте мінімальна зарплата. Зростає середня зарплата. Разом із цим — збільшуються і відрахування у Пенсійний фонд. І саме це дозволить провести в березні масовий перерахунок пенсій.