7 можливостей MacBook Pro з новою macOS Ventura

Бренд Apple створює комфортні умови для взаємодії з різними моделями макбуків. Для цього розробники програмного забезпечення вводять у використання різноманітні можливості. Вони спрощують робочий чи навчальний процес та економлять час користувачів.

Які можливості надає macOS Ventura та чим вони можуть бути корисними пересічному власнику MacBook Pro? Розбираємося детальніше в статті.

Нові функції macOS Ventura 13

Ноутбук з цією версією ОС отримав цікаві, практичні вдосконалення та оновлений функціонал.

  1. Stage Manager — чергова спроба спеціалістів з Купертіно налагодити індивідуальну оптимізацію робочого столу. Нова функція дозволяє розмістити всі активні вікна в лівій частині дисплея у вигляді невеликих ярликів. Перемикатися між задачами, групувати їх за пріоритетністю стало зручніше.
  2. Freeform — незамінна функція для контент-мейкерів та спеціалістів, що працюють у групах. За її допомогою можна буквально створити віртуальне полотно для брейнштормів. На ньому можна прикріплювати веб-посилання, редагувати фото- та відео, підвішувати документи та файли. Ця функція працює з Apple Messages Collaboration, що дозволяє редагувати контент декільком учасникам одночасно з затримкою в кілька секунд.
  3. Continuity Camera — покращення для веб-камери, на якість якої були нарікання. Розробники вдалися до неординарного методу: всі функції камер iPhone тепер програмно доступні на MacBook Pro. Популярні Studio Light, Center Stage та Portrait Model значно покращують якість картинки з вебки під час відеодзвінків чи створення селфі.
  4. Спільні альбоми на iCloud — всі, хто отримує доступ до альбомів, можуть редагувати їх вміст, видаляти чи додавати нові файли. Можна налаштувати автоматичне додавання нових фотознімків.
  5. Покращений візуал налаштувань — тепер структура System Settings виглядає майже ідентично інтерфейсу iPad. Це допомагає зробити меню макбуків інтуїтивно зрозумілим та більш зручним.
  6. Можливість скасування відправки та редагування повідомлення в додатку Пошта — нові функції, що рятують від неприємних ситуацій, коли користувач відправляє неперевірену інформацію з помилками. Розробники створили можливість редагування чи відміни відправлення впродовж 10 секунд. Емейли тепер можна автоматично відправляти по заздалегідь спланованому графіку.
  7. Покращенні нагадування — списки запланованих покупок та справ можна згрупувати за датою та часом для додаткової зручності. Це спростить перегляд та редагування. Можна окремо зберегти шаблони, наприклад, щоб оперативно скласти список речей для мандрівки чи продумати чекпоінт нового проекту.

Розробники покращили режим зосередження, щоб якомога менше факторів відволікали користувача від роботи. Можна створювати окремі фільтри, які будуть працювати по встановленому графіку, блокуючи сповіщення від конкретних додатків.