Народний депутат України IX скликання, позаштатний радник Глави Адміністрації Президента України Олександр Качура звернувся до прем’єра Дениса Шмигаля та голови наглядової ради НАК “Нафтогаз” Клер Споттісвуд з вимогою відправити у відставку голову правління державної компанії Андрія Коболєва та скасувати ухвалене раніше рішення про збільшення тарифів на газ “Нафтогазу” у січні 2021 року.

Про це Качура повідомив у Telegram.

“Разом з колегами звернулися до прем’єр-міністра та голови наглядової ради НАК “Нафтогаз України”. Вимагаємо зупинки підвищення тарифів і негайного звільнення Коболєва з займаної посади”, – написав нардеп.

У зверненні до Шмигаля і Споттісвуд від 27 грудня, зокрема, йдеться, що “Нафтогаз” підвищив ціну газу для побутових клієнтів на 14% у січні.

“Серед експертного середовища панує єдиний погляд – передумов для подальшого стрімкого зростання цін не вбачається. А тому подорожчання ціни на газ несе виключно штучний характер”, – заявив нардеп.

“Така тарифна політика НАК “Нафтогаз” регулярного підвищення вартості на газ для побутових споживачів формує кабальні тарифи, створює соціальну напругу серед населення, сприяє додатковому фінансовому навантеаженню і як результат неплатоспроможності громадян розраховуватися за отримані послуги”, – вважає Качура.

Також Качура згадав про результати аудиту “Нафтогазу”, який виявив порушень на 226 млрд гривень, через які бюджет недоотримав понад 75 млрд гривень.

Нардеп вимагає “скасувати збільшення тарифів, що заплановані на січень 2021 року та надалі”, а також – “у передбаченому законодавством порядку звільнити з займаної посади голову правління НАК “Нафтогаз” Андрія Коболєва у зв’язку із деструктивною та антисоціальною діяльністю”.

Також сьогодні на засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив розібратись із тарифами на тепло та газ для українців, пише телеграм-канал Легитимный live.

“В ході засідання уряду прем’єр-міністр Шмигаль дав доручення в.о. міністра енергетики Юрію Вітренко розібратися з високими тарифами на опалення для населення. З цією метою буде проведено аудит тарифів, в тому числі на газ і його транспортування як “невідповідних ринкових умов”, – йдеться у повідомленні телеграм-каналу.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вже схвалила проект підвищення тарифів на транспортування природного газу для населення.

Також «Нафтогаз України» заявив, що ціна на газ для побутових споживачів із січня 2021 року зросте на 14% — до 7,22 гривні за кубометр без вартості доставлення.

Зазначимо, що в грудні вартість газу за кубометр складає 6,33 грн.

Зміни тарифу в компанії пояснюють «сезонним фактором та збільшенням гуртової ціни на блакитне паливо». Водночас у «Нафтогазі» переконують, що їхня ціна в січні буде «традиційно лишатися нижчою за середньоринкову».

«Таку ціну компанія може собі дозволити завдяки помірній націнці на блакитне паливо, довгостроковому контракту на оптову закупівлю газу, а також оптимізації операційних витрат», — кажуть у компанії.