В Україні не зможуть виконати обіцянки по щорічній індексації пенсій без розмежування податків і внесків на соціальне страхування.

Про це повідомив голова Пенсійного фонду України Євген Капінус, передає "Дзеркало тижня". За його словами, зараз в Україні на 10 працюючих припадає 11 пенсіонерів.

Нагадаємо, на початку березня 2018 року Міністерство соціальної політики в рамках пенсійної реформи заявило про наміри ввести законодавчі зміни для того, щоб під час нарахування пенсії роль стажу була більш вагомою, ніж роль заробітної плати, тим самим підвищивши суму пенсійних виплат для людей з великим трудовим стажем і невеликою зарплатнею.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Варто зазначити, що з 1 грудня всі українці на заслуженому відпочинку отримуватимуть не менше 1 497 грн (на 62 грн більше діючої мінімалки). Якщо розмір виплати менше, то її збільшать. Крім пенсій, з підвищенням прожиткового мінімуму збільшиться і мінімальний розмір цілого ряду виплат.

В Україні на виплату пенсій в наступному році витратять з бюджету рекордні 167,5 млрд грн. Так, в 2019 році двічі проїндексируют прожитковий мінімум, проведуть перерахунок всіх виплат за формулою і підвищать пенсії військовим.