В Україні проводять активну перевірку всіх одержувачів соцдопомоги. Для цього ще в минулому році прийняли спеціальний закон, який дозволив аналізувати доходи і витрати навіть тих, хто вже три роки не отримує гроші від держави.

Деякі пільги можуть переглянути

Міністр соцполітики Марина Лазебная кілька днів тому пояснила: перевірка покаже, які програми працюють неефективно і, можливо, їх потрібно буде переглянути.

“Поки не буду конкретизувати, але є певні програми, які створювалися з хорошими намірами і для позитивного ефекту, але насправді час показало, що там є маніпулювання”, – пояснила Лазебная.

Українці приховують реальний дохід, спеціально розводяться, отримують частину зарплати в конвертах і навіть фальсифікують документи, щоб отримати “зайву” виплату. У минулому році “Слуги народу” прийняли спеціальний закон, який створив нові правила перевірки.

Три етапи верифікації

Перший – до того, як отримати виплату. Органи соціального захисту повинні зібрати необхідні документи, а також перевірити їх на достовірність. Деякі порушення знайти досить легко. Наприклад, якщо українець купив автомобіль вартістю більше 50 тис. грн, а потім приховав це в своїй декларації і спробував оформити субсидію, чиновники в реєстрі побачать таку покупку і відразу ж відмовлять у виплаті.

Другий – поточна верифікація. Вона проводиться під час того, як людина отримує допомогу. Якщо в процесі спливе факт про те, що українець порушив умови надання допомоги і приховав цю інформацію, гроші відразу ж перестануть виплачувати.

При поточної верифікації:

  • проводяться систематичні перевірки інформації про реципієнтів, які отримують державні виплати;
  • знаходять невідповідності в джерелах інформації;
  • аналізують дані, отримані за допомогою інформаційно-аналітичної платформи.

Третій – ретроспективна верифікація. Ще три роки після того, як людина перестала отримувати гроші від держави, його можуть і будуть перевіряти.