Через великий попит на державні облігації курс долара може впасти

Експерти стверджують, що піраміда з продажу ОВДП може впасти в будь-який момент і це негативно позначиться на курсі долара в Україні.

Аналітики давали свої поради не надто охоче і виявилися одностайні в одному: національна валюта по відношенню до долара точно обвалиться, але коли це станеться, передбачити неможливо.

Як розповідає фінансист Олександр Охріменко, якщо кінцевою метою купити валюту є спекуляція, то купувати її краще зараз. При цьому в будь-якому випадку потрібно пам’ятати: будь-яка покупка валюти – це ризик.

Аналітик Сергій Родлер, в свою чергу, закликає регулярно купувати валюту для накопичення, але робити це з розумом, щоб зберегти свої гроші від інфляції.

“Купувати валюту перед святами може бути не завжди вигідним заходом, оскільки банки, розуміючи попит населення, можуть збільшувати спред – різниця між ціною покупки і продажу валюти. В період новорічних свят купувати валюту можна, якщо ви розумієте, що ціна змінилася у вигідну для вас сторону”, – пояснив експерт всі нюанси.

Експерт Олексій Кущ оцінив перспективи гривні і закликав українців накопичувати кошти в тій валюті, яку вони частіше витрачають.

“Що стосується курсу гривні, то піраміда ОВДП буде тиснути у бік ревальвації. Якщо немає бажання стежити за курсовими гірками або заробляти на гривневих інструментах (ОВДП, депозити), я б купив валюту, але це суб’єктивна порада”, – озвучив він свій прогноз по національній валюті.