Відразу кілька етапів підвищення пенсій відбудуться в Україні вже найближчими місяцями. У грудні в Україні зросте прожитковий мінімум, а разом з ним і розмір мінімальної пенсії. З нинішніх 1435 гривень до 1497.

Наступне ж підвищення мінімальної пенсії буде в липні 2019 року.

Відчутніше підвищення пенсій відбудеться вже в березні наступного року. Виплати повинні зрости для більшості українських пенсіонерів. Це – наступний етап пенсійної реформи, кажуть в уряді. Так званий – масовий перерахунок пенсій.

Рахуватимуть за схемою: береться рівень інфляції за 2018-й. А ще – відсоток, на скільки зросла середня по країні заробітна плата – також за 2018 рік. І виходячи з цих двох показників, розраховується, наскільки повинні підвищити пенсії.

Остаточні дані – і щодо інфляції, і за середньою зарплатою будуть відомі тільки ближче до весни. Саме тому перерахунок і запланований саме на березень. Але прогнози є вже зараз. Згідно з ними, пенсії збільшаться приблизно на 17 відсотків.

Однак на 17 відсотків виплати піднімуть не всім, кажуть в міністерстві соціальної політики. Підвищення буде менше, якщо, наприклад, у людини вже і так є доплати до пенсії, різні надбавки, або якщо вона має мало стажу, отримувала низьку зарплату.Скільком людям не варто чекати істотного збільшення пенсії в березні, зараз чиновники сказати не можуть. Але запевняють – таких людей буде відносно небагато.

Варто зазначити, що підвищення пенсій – це величезне навантаження на бюджет.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Сьогодні в країні – близько 11 мільйонів пенсіонерів. А внески до Пенсійного фонду платять десять мільйонів українців. Тобто десять працюючих утримують одинадцять пенсіонерів.

"Природно, у Пенсійного фонду просто фізично своїх ресурсів не вистачає. І тому держава змушена дотувати Пенсійний фонд. Поки держава дотує, пенсії виплачуватимуться без проблем", – запевняє Ольга Піщуліна – експерт з соціальних програм.

В уряді пояснюють, що наступного року зросте мінімальна зарплата. Зростає середня зарплата. Разом з цим – збільшуються і відрахування до Пенсійного фонду. І саме це дозволяє провести в березні масовий перерахунок пенсій.