З 1 травня набрав чинності закон «Про ЖКГ», який встановлює чіткі правила взаємовідносин між споживачами і постачальниками послуг, а також змінює правила оплати за комунальні послуги. 
За законом «Про житлово-комунальні послуги» українці можуть зіткнутися з такими новаціями, як пеня, штрафи, перевірки і навіть відключення. Про це повідомляє UBR.ua. Згідно з новим законом про ЖКГ вводиться низка змін. 

Тепер для обслуговування багатоквартирного будинку мешканцям необхідно вибрати керуючого (людина з свого кола, старий ЖЕК або компанію). З новопризначеним керуючим потрібно буде обговорити і прописати всі вимоги мешканців, розмір оплати за послуги та правил оцінки якості його роботи.
 За несвоєчасну оплату послуг ЖКГ нараховується пеня в розмірі 0,01% на місяць, або 3,65% в рік. Але в тому випадку, якщо споживачеві з боку держави буде заборгованість по виплаті субсидій або (якщо той бюджетник) зарплат, пеня нараховуватися не буде, якщо мешканці не створять об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), постачальникам послуг дадуть право вводити абонплату. Лічильником комерційного обліку вважається не квартирний, а будинковий прилад обліку. 

Іншими словами, сусіди багатоквартирних будинків платитимуть за весь обсяг теплоенергії та води, спожитий всім будинком. Зокрема, якщо на будинковому лічильнику в будинку з ОСББ «накрутило» більше, ніж сумарно у всіх квартирах, додатковий залишок буде розподілятися між усіма мешканцями в тих пропорціях, які вони встановлять самі. 
Як ці «зайві» куб. м або Гкал буде розкидати, якщо сусіди не створять ОСББ або житлово-будівельний кооператив (ЖБК), поки невідомо. Як раніше було вказано, Кабінет Міністрів і Нафтогаз погодили зменшення регульованої ціни на газ для населення і теплової генерації на травень 2019 року з 8 550 грн до 8 247 грн за тис. куб. м.