Борислав Береза в своєму телеграм-каналі повідомив, що в Україні підвищаться тарифи на електроенергію та водопостачання. Проте, його публікація виявилась фейковою.

 

Відповідне повідомлення написав у своєму телеграм-каналі Борислав Береза.

Далі прямим текстом:

Я вам сумні новини приніс. Тарифи піднімуться, а сервіс не покращиться. Питання в тому, як зменшиться сума реальних оплат після цього на тлі зменшення доходів населення?

У той час, як суми в платіжках за газ виростуть в два рази, українців попередили про подорожчання водопостачання і світла вже з наступного місяця. Так, ціна на перші 100 кВт / год електроенергії для населення підніметься практично в два рази, а ціна холодної води – на 22%. Нові тарифи вже повинні були бути передані місцевій владі на узгодження.

“Уже з першого жовтня повинна піднятися і ціна на перші 100 кВт / год електроенергії для населення. Вона була незмінною з 2017 року. Практично в два рази – з 0,9 грн до 1,68 грн. Такі плани були оприлюднені ще в презентації меморандуму про скорочення “зеленого” тарифу “, – йдеться в повідомленні.

Крім того, з жовтня місяця планується підняти тарифи на холодну воду. Розмір підвищення складе 22%.

Як виявилось пізніше, після публікації цієї інформації, Міненерго заявило про те, що повідомлення екс-нардепа є фейковим. 

В засобах масової інформації поширюється недостовірна інформація щодо підвищення тарифів на електричну енергію для населення з 1 жовтня поточного року.

Міненерго та Уряд неодноразово наголошували, що в умовах складної соціально-економічної ситуації ціна електричної енергії для населення до кінця поточного року залишатиметься незмінною.

Тарифи на електроенергію, що відпускаються населенню, встановлені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 26.02.2015 № 220.

Згідно з цією постановою, ціна на електричну енергію становить (з ПДВ):

• до 100 кВт/год – 90 коп. за кВт/год,

• понад 100 кВт/год – 168 коп. за кВт/год.

Збереження фіксованого пільгового тарифу на електричну енергію для населення в умовах нової моделі ринку електричної енергії здійснюється в рамках механізму ПСО, який було запроваджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 № 483 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії» (із змінами).

Додатково інформуємо, що ціна на електричну енергію для населення в Україні не переглядалася з 2017 року і наразі є найнижчою серед усіх країн Європи. В тому числі – в 1,2-2 рази нижчою ніж в сусідніх з Україною країнах.

Новина виправлена та відредагована після отримання сповіщення від організації StopFake.