Курс валют в Україні 28 листопада готує неприємний сюрприз, оскільки долар почне потихеньку відіграватися.

Про це свідчить прогноз Національного банку України.

Так, курс долара 28 листопада встановлено на такому рівні: 2398,4391 гривень за 100 американських банкнот (+0,1689 гривень).

У той же час з євро буде абсолютно протилежна ситуація. Якщо 27 листопада він торгувався за 2642.8938 гривень за 100 євро, то сьогодні курс складе 2640,4416 (-2,4522 гривень).

Як повідомлялося раніше, економіст Тарас Козак вважає, що гривня може і буде зміцнюватися і далі.

“Я вже говорив, що цей рік нетиповий, і дуже ймовірно, що сильною сезонної девальвації не буде. Можливо, буде незначний девальвація. Мій прогноз – 26,5 грн на кінець року. Але це базовий прогноз. Він може відрізнятися і в одну, і в іншу сторону. Якщо в країну раніше будуть заходити гроші нерезидентів і не будуть виводитися, а Нацбанк буде дозволяти ревальвацію гривні і далі, долар може продовжувати дешевшати”, – каже він.

Серед процесів, які сприятимуть посиленню гривні, Козак считает прийняття закону про ринок землі і приватизацію.

“Якщо закон дозволить купувати землю іноземцям, вони будуть заводити в Україну мільярди доларів і тут міняти їх на гривню, щоб купити землю. Також якщо буде чесна приватизація і бізнес – іноземний та український – почне завозити гроші з-за кордону або брати дешеві кредити в іноземних банках. Приплив валюти може вирости дуже істотно. І якщо НБУ буде продовжувати таку політику, то ми можемо побачити і долар по 20 грн. Звичайно, в цьому році ринок землі ще не відкриють”, – підкреслив він.