Пеня буде нараховуватися за кожен день прострочення. Зростання тарифів безсумнівно приведе до збільшення заборгованостей по комуналці.

Уряд придумав, як «вибити» гроші з українців.

З ростом тарифів збільшується і розмір заборгованості за комунальні послуги. Станом на 1 листопада 2018 року загальний борг уже сягнув 39,9 млрд грн. За один тільки жовтень борг українців зріс на 1,7 млрд грн. І це при тому, що перша половина місяця була тепла, а ціна на газ для населення була «стара».

Популярне: Жорсткі перевірки та контроль: Влада підготувала нові сюрпризи пенсіонерам

Як прогнозують експерти, з огляду на зростання цін на газ, підвищення тарифів на опалення і гарячу воду з 1 січня, скорочення кількості субсідіантов та мінусову температуру, борги населення за послуги ЖКГ до кінця опалювального сезону зростуть до 60 млрд грн.

Слід зазначити, що з 1 травня 2019 року набере чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Це нововведення передбачає сплату пені. Її розмір, відповідно до закону, становить 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Разом з тим, пеня не може перевищувати розмір боргу.

Крім того, законом визначено, що її нарахування починається з наступного робочого дня після закінчення граничного строку сплати за послуги. Це означає, що пеня буде нараховуватися при простроченні оплати послуг за квітень.

Важливо знати, що її не нараховуватимуть тим українцям, кому держава затримала виплати по пільгах та субсидіях або ж зарплату. Правда, для цього, як йдеться в законі, необхідно документальне підтвердження.