Швидку допомогу слід викликати тільки тоді, коли температура тіла перевищує 40 градусів, при сердечному болю або коли проблеми з диханням.

Про це в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила в інтерв'ю "Радіо Свобода".

За її словами, є дуже чіткі причини, чому потрібно викликати "швидку", і коли вона повинна виїжджати.

"Це коли є температура понад 40 градусів, або коли є біль в серці, або проблема дихання і так далі. Те, що було колись, що" швидка "надавала послуги первинної ланки, вже не буде тривати. Швидка допомога буде надавати екстрену медичну допомогу. Дуже правильно іноді диспетчери передають це на сімейних лікарів або на службу невідкладних станів. Але насправді потрібно перш за все зателефонувати своєму сімейному лікарю, якщо є температура ", – сказала Супрун.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
 
За словами в.о. міністра охорони здоров'я, у випадках застуди, підвищення температури (навіть до 39 градусів) пацієнт повинен дзвонити своєму лікареві і вирішувати всі питання з ним.

"Якщо є причина, чому лікар повинен приїхати до свого пацієнта, то вони повинні домовитися, щоб лікар приїхав. Якщо лікар може по телефону дати раду, або якщо пацієнт може приїхати до самого лікаря, як необхідно, так вони і домовляються", – пояснила Супрун.