Нинішня система субсидій на оплату комунальних послуг заганяє в глухий кут економіку України і провокує нарощування додаткових боргів.

Таку думку висловив економіст Євген Невмержицький. На його думку, гроші, замість дотацій споживачам, потрібно вкладати в заходи з енергоефективності.

За словами експерта, в Україні тарифи за енергоносії і комунальні послуги, зокрема, за газ, є завищеними і незбалансованими.

"Причиною цієї незбалансованості є зростання заборгованості. Тарифи не відповідають купівельній спроможності громадян. Відповідно, накопичуються додаткові борги. Варіант рішення, який сьогодні є – більше 50 млрд грн платиться з бюджету. Це зовсім неефективний підхід, розбазарювання державних коштів, порожні розтрати в повітря. Адміністрування цих субсидій – дуже дорога і неефективна річ ", – підкреслив Невмержицький.

"І взагалі, ці субсидії не відповідають самому поняттю субсидій, тому що вони у більшої половини населення. Субсидія – це для 3% людей. Це пряма відкрита прозора корупція, іншого пояснення немає. Такий підхід – шкода для державних інтересів … Це істотно руйнує нашу економічну систему ", – додав він.

Економіст нагадав, що в держбюджеті на наступний рік закладено 52 млрд грн на субсидії.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
 
"Якщо ці кошти направити на енергоефективність, користі буде набагато більше … Наприклад, з установкою лічильників у людей буде фізична можливість економити. Таким чином відбувається оплата за комунальні послуги в усьому цивілізованому світі", – пояснив він.

Як зазначив експерт, тарифи ЖКГ повинні відповідати купівельній спроможності.

"Можна залишити ці тарифи, але повинні істотно зрости доходи громадян. Це можливо за рахунок вирішення земельного питання, справедливої ​​приватизації, навіть вирішення питання з перерахуванням коштів" заробітчан "- так як з 10 млрд доларів ми не менше мільярда втрачаємо на перекладах. Ми можемо істотно збільшити наші доходи", – вважає він.

Економіст також висловив думку, що частиною комплексного вирішення проблеми ЖКГ може бути списання боргів за комуналку.

"У величезного числа людей немає фізичної можливості платити за тими тарифами, які є сьогодні. Цей борг не є реальним до повернення в певній частині. Підкреслюю, що іншого варіанту взагалі немає, якщо не будуть кардинально підвищені доходи громадян чи станеться економічне диво" , – зазначив Невмержицький.