Ситуація із заробітними платами для медиків зараз в Україні дуже складна. Навіть професійні хірурги із значним стажем отримують мізерні 7 000 гривень.

Про це в інтерв’ю для YouTube-каналу програми “Бацман” розповів кардіохірург, директор Інституту серця Борис Тодуров. За його словами, навіть професіоналам з величезним досвідом платять за їхню працю такі маленькі суми.

“Ми – державна лікарня, державні зарплати. Зарплата сестри – 5,5 тисяч грн, середня. Зарплата лікаря – 7 400 грн. Це при тому, що дуже багато працює докторів наук, кандидатів наук. Люди заслужені. Офіційна зарплата – 7 000 грн у хірурга з 15-річним стажем. Немає ніяких доплат”, – розповів директор Інституту серця.

За його словами, він має певні надбавки за звання заслуженого лікаря, за доктора наук, за членкора, за завідувача кафедри і за вислугу років. Однак більшість медиків працює тільки за мінімальні оклади.

“Лікар, який оперує щодня, кандидат наук, отримує сьогодні 7 400 грн на місяць, відповідаючи за сотні життів і маючи найвищу кваліфікацію. Це реалії. Це катастрофа. І навіть із нашої клініки дуже успішної багато людей їде за кордон. Зараз я не можу назвати жодної європейської країни, де б не працювали наші співробітники”, – зазначив Тодуров.

Що стосується доплат медикам за роботу з пацієнтами, хворими на коронавірус, то вона, підкреслив лікар, не перевищує 2-3 тисяч гривень. Однак про надбавки в 300% не йдеться.

В Україні ставлення держави до медиків є негідним, вони знаходяться на межі виживання через недостатнє фінансування.

Про це журналістам сказав голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від “Слуги народу” Данило Гетманцев.

“Я вважаю, що ставлення держави до медиків історичне в нашій державі є негідним, ми не оцінюємо цю важку працю, не надаємо людям достатньо коштів, щоб вони виживали, самі ставимо їх на межу виживання. На жаль, дійсно, ресурси нашого бюджету у зв’язку з величезною долею тіньової економіки – обмеженні, але я переконаний в тому, що цей рік, 2021 рік, повен стати роком відродження економіки України, відродженням нашої промисловості” – сказав Гетманцев.