В системі подачі заяви на нарахування субсидії у грошовій формі – тобто, монетизацію субсидій, з'явилися суттєві зміни. Міністерство соцполітики затвердило наказом від 8 січня 2019 року нову форму заяви, яка набирає чинності з дня офіційної публікації.

Українці тепер будуть подавати заяву про призначення субсидії у грошовій формі через акціонерне товариство «Ощадбанк». У зв'язку з монетизацією субсидій їх чекають важливі зміни, які торкнутися не тільки форми, а й змісту – форма для заяви на субсидії також зміниться і в неї додали важливу умову.

Тепер кожен, хто хоче подати заяву на монетизацію субсидій, зобов'язаний в заяві вказати номер мобільного телефону.

Однак, нова форма заяви на субсидію – далеко не остання перепона для бажаючих монетизувати пільги. У Кабінеті міністрів вирішили суттєво переглянути правила нарахування пільг і перевірки користувачів. Причому, перевірку здійснюватимуть в три етапи.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
 
До таких дій уряд спонукала величезну кількість порушників серед одержувачів субсидій, які користувалися пільгами незаконно. Тому тепер Кабмін вирішив посилити не тільки правила отримання, але і перевірку – наприклад, третій етап перевірки передбачає верифікацію і через три роки після того, як людині вже скасували субсидію.

У свою чергу, в парламентському комітеті соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення заявили, що знайомі з проектом уряду про верифікацію і вже готують свої зауваження до законопроекту, які трохи видозмінять процедуру, запропоновану Кабміном.

До перевірки підключився і Мінфін, який повідомив, що під час перевірки субсідіантів будуть враховуватися дані про нелегальну роботу або «зарплати у конвертах», яку той отримує. Таким чином в Міністерстві фінансів збираються скоротити число тіньового заробітку в Україні.