В Україні дозволили онлайн-покупку валюти для фізичних осіб. Нова послуга стала доступна у зв'язку зі вступом в силу в четвер, 7 лютого, закону "Про валюту і валютні операції", який передбачає скасування ряду обмежень для бізнесу та населення.

"Щодо операцій фізичних осіб … Ми анонсуємо безліч (валютних – ред.) послаблень. Насамперед, це можливість онлайн-покупки валюти – її можна буде купити або через картки, або через онлайн-банкінг та інші системи, які пропонують комерційні банки", – повідомив на брифінгу заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

За інформацією "Інтерфакс-Україна", запуск онлайн обміну валют для фізосіб з 7 лютого анонсували вже кілька банків: "ПриватБанк", віртуальний Monobank, що випускає картки через два банки-партнери: Універсал Банк, Айбокс банк (iBox) і Альфа-Банк (Україна).

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Що ще зміниться з 7 лютого:

 

  • Ліміти по переказах збільшать. На даний момент без документів українці мають право перевести валюту на суму, еквівалентну 15 тис. грн. У лютому цю норму збільшать до 150 тис.грн, а в майбутньому – зовсім скасують. Також нововведення торкнеться і поштових переказів. Зараз ліміт у валюті – 300 євро. У наступному році його планують збільшити до 10 тис. євро, а в майбутньому прибрати окремі обмеження для поштових переказів.

  • Рублі заборонять, але не всі. Використовувати монети і купюри із зображенням анексованого Росією Криму в Україні заборонять. Йдеться, в тому числі, про купюрі номіналом в 100 рублів.

  • Спростять інвестиції за кордон. Українці без ліцензій зможуть інвестувати гроші за кордон. У самому законі сказано, що отримувати дозвіл від НБУ не доведеться, єдине – про таку операцію слід сповіщати держава для ведення статистики.
  • Торгувати валютою за новим законом зможуть поштові відділення, ломбарди, кредитні спілки. Тобто купити долари можна буде не тільки в обміннику або в банку, але і на пошті. Це дозволить продавати і купувати долари в населених пунктах, де немає відділень банків і обмінників, але є пошта. Без валютного рахунку можна буде здійснювати операції на суму до 150 тис. грн, до 10 тис. євро підвищений ліміт поштових відправлень фізичних осіб. Крім того, до 10 тис. євро збільшується сума, яку можна перевезення не декларуючи.