Ефективні наступальні дії Збройних Сил України (ЗСУ) викликають значний тиск на російську сторону, змушуючи її лідера Владіміра Путіна поступатися під тиском обставин. Про це заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко. Він підкреслив, що саме завдяки активним наступальним операціям ЗСУ створюються умови, при яких Росія опиняється у політичному куті, змушена вести переговори та відступати з окупованих територій.

Іван Тимочко, висловив думку, що успіх переговорів із Росією прямо залежить від ефективності військових дій ЗСУ. Він наголосив на важливості синхронної роботи дипломатів та військових, заявивши:

«Мета наступу – звільнення територій, спонукання ворога до переговорів на наших умовах, вплив на міжнародних лідерів й політиків для формування союзників. Немає чого соромитись того, що наші міжнародники та військові говорять, що без допомоги союзників нам буде дуже важко»

Тимочко також підкреслив, що важливість міжнародної підтримки не можна недооцінювати, адже у зіткненні з країною, яка значно переважає Україну військовим і економічним потенціалом, союзники відіграють ключову роль. Він зазначив, що Росія активно формує альянси з країнами як-от Північна Корея та Іран, що є показником стратегічної важливості дипломатичних зусиль.

«Переговори залежатимуть від ефективності наших наступів», — підкреслив він.

Гарантії ненападу Росії на Україну, здача територій, з яких росіяни будуть відступати – це переговори. Україна не може допустити майбутніх спекуляцій Росії щодо привласнення захоплених територій України.

«Важливо є те, що закладається у слово «переговори». Сьогодні Україні на законодавчому рівні переговори напряму з Росією заборонені. Добре, що зараз починається міжнародний переговорний процес», — зазначив Тимочко.

Про це він заявив під час зустрічі з курсантами Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Зокрема, одним з центральних пунктів порядку денного стане питання обміну полоненими «всіх на всіх».

На мирному саміті у Швейцарії, Президент України Володимир Зеленський планує порушити кілька ключових питань, серед яких обмін полоненими «всіх на всіх».

Зеленський зазначив, що хоча багато експертів вважають, що такий обмін можливий лише після завершення війни, він вірить у можливість його реалізації на значно ранішій стадії. Це може стати важливим кроком на шляху до відновлення миру та гуманітарного розв’язання конфлікту.

Президент також розкрив інші важливі питання, які Україна має намір обговорити на саміті. Серед них – забезпечення енергетичної та ядерної безпеки, які є критично важливими для збереження стабільності не тільки в Україні, але й у всій Європі. Особливу увагу буде приділено вільному судноплавству, що включає гарантування харчової безпеки через неблокування Чорного та Азовського морів. Це дозволить Україні забезпечити стабільний експорт сільськогосподарської продукції, на яку покладається багато країн світу.

Додатково, гуманітарний трек обговорень включатиме питання повернення депортованих українських дітей з Росії, що є особливо важливим аспектом відновлення справедливості та захисту прав людини.

Завершуючи, варто зазначити, що переговори мають стати не просто формою дипломатичного діалогу, а реальним інструментом забезпечення безпеки та цілісності України. За словами Тимочка, важливо пам’ятати про зобов’язання, що лягають на слово «переговори», і стратегічно підходити до ведення діалогу, щоб майбутнє України було захищене від будь-яких зовнішніх загроз та спекуляцій.