Ситуація на Бахмутському напрямку залишається дуже складною, проте всі зусилля росіян захопити місто Часів Яр виявилися марними.

Про це розповів Андрій Отченаш, командир екіпажу безпілотних літальних апаратів «Кара небесна» 4-ї бригади оперативного призначення «Рубіж» Національної гвардії України.

«Ситуація достатньо складна, адже ворог не полишає свої спроби захопити місто і водночас його обійти з двох сторін. Власне, найгірше — це те, що у них достатньо велика кількість резервів особового складу. Тобто в них немає жодних проблем з постійними штурмами», — зауважив Отченаш і додав, що це ускладнює ситуацію.

Водночас він наголосив, що з точки зору стратегічних досягнень росіяни не здобули абсолютно нічого.

«Часів Яр повністю під контролем Сил оборони України», — наголосив військовий.

Зокрема, раніше спікер 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади Збройних сил України Роман Гасько зауважив, що битва за Часів Яр (Донецька область), який знаходиться на захід від Бахмута, перебуває на піковому рівні.

«Ситуація продовжує залишатись досить напруженою і складною. Ворог не припинив своїх спроб з взяття міста. Відповідно, битва за Часів Яр зараз у розпалі. Кожен день виникають боєзіткнення, нові спроби, контрудари. Усе дуже динамічно. Битва продовжується і вона, напевно, зараз на своєму піковому рівні», — сказав Гасько.

За його словами, інтенсивність бойових дій тримається досить високою тривалий період часу. Тенденцій до зниження поки не спостерігається, бо ворог має достатню кількість артилерійських боєприпасів, особового складу і відчуває певну перевагу у деяких компонентах. Ворог налаштований продовжувати штурмувати місто.

Також у нього запитали, чи спостерігається зміна тактики у спробах росіян наступати на Часів Яр.

«Зміна тактики і постійні перегрупування відбуваються увесь час, тому що ворог засвоює добре уроки з кожної битви, яку проводить, вносить корективи у свою діяльність і на тих чи інших напрямках підбирає різні способи для ведення своїх дій. Відповідно, тактичні ходи як з нашого боку, так і їхнього, постійно змінюються», — зазначив Гасько. При цьому, за його словами, загалом, ситуація на Донеччині непроста, бо повна окупація області є одним із пріоритетних завдань окупантів.

Нагадаємо, офіцер секції планування бригади «Рубіж» Національної гвардії Дмитро Кожубенко 14 травня зазначав, що російські окупанти продовжують усіма силами штурмувати Часів Яр. За його словами, в разі втрати Часового Яру, повернути його під контроль Сил оборони буде дуже складно.

«Логістичні маршрути до міста знаходяться під контролем вогню артилерії противника. Адже в нього її достатньо, як і авіації. Але логістика в місто здійснюється. Так, складно, але мужні воїни роблять ці надскладні справи. Наразі оточення міста поки неможливе. І ми сподіваємося, що у майбутньому цього не станеться, тому що ми очікуємо, що найближчим часом надійде західна допомога в достатній кількості, й ми зможемо утримувати наші позиції», – сказав Кожубенко.

Він також додав, що в разі втрати Часового Яру, Україні буде складно повернути його під свій контроль. Адже місто знаходиться на висоті.

«Для того, щоб проводити штурмові дії, перевага повинна бути 1 до 5. Але якщо ця позиція знаходиться на висоті і в противника є перевага у вигляді огляду перед собою. І швидше за все, ці позиції мало прикриті рослинністю. Тому можливості заховатися немає. То ж для штурму таких позицій потрібно застосувати або велику кількість бронетехніки, або велику кількість артилерійських снарядів. Що для нас не є прийнятним, адже ми цінуємо кожен снаряд», – пояснив Кожубенко.